Moje konto Moje konto

ZESTAW DO OBSŁUGI NAPEŁNIANIA SYSTEMÓW KLIMATYZACJI

209.00
199.90
szt
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny w przeciągu 24h

Numer katalogowy: QS13107

Indeks/kod produktu: 5902241101780

Waga: 4 kg

Producent: QUATROS

Opis produktu ZESTAW DO OBSŁUGI NAPEŁNIANIA SYSTEMÓW KLIMATYZACJI

ZESTAW DO OBSŁUGI SYSTEMÓW KLIMATYZACJI

Do obsługi czynnika R-134a, zestaw zawiera: blok dwuzaworowy z wziernikiem, manometr niskociśnieniowy (0-120PSI 1-8,5kg/cm), manometr wysokociśnieniowy (0-500PSI 0-35kg/cm), 3szt. węży 1,5m, przyłącza serwisowe do klimatyzacji samochodowej niskiego i wysokiego ciśnienia.

OPIS PRZYRZĄDU Zestaw przeznaczony jest do obsługi systemów klimatyzacji z czynnikiem R134a. Za jego pomocą możliwe jest sprawdzenie ciśnienia w układzie klimatyzacji jak również dodanie lub usunięcie czynnika chłodzącego.
 
ZAWARTOŚĆ ZESTAWU
1. 3 szt. przewodów, L=1,5m
2. Manometr wysokociśnieniowy (0-500PSI, 0-35kg/cm2)
3. Manometr niskociśnieniowy (0-120PSI, 0-8,5kg/cm2)
4. Blok dwuzaworowy z wziernikiem
5. Przyłącze serwisowe wysokiego ciśnienia
6. Przyłącze serwisowe niskiego ciśnienia
 
UWAGA: NINIEJSZA INSTRUKCJA MA CHARAKTER POGLĄDOWY. PRZED ROZPOCZĘCIEM PRAC ZAWSZE NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI WYTYCZNYMI PRODUCENTA POJAZDU!

1. PRZYGOTOWANIE DO PRACY
Przed podłączeniem przyrządu do instalacji klimatyzacji należy podłączyć przewody z blokiem i przyłączami serwisowymi zgodnie ze znajdującymi się obok rysunkami. Po podłączeniu przewodów wszystkie zawory należy zakręcić.
 
2. KONTROLA CIŚNIENIA W UKŁADZIE a) Przygotować zestaw zgodnie z pkt. 1. b) Podłączyć przyłącza serwisowe do układu klimatyzacji. c) Uruchomić silnik, poczekać aż osiągnie temperaturę roboczą i włączyć klimatyzację. Manometry wskazują aktualne ciśnienie w układzie. Po wykonaniu kontroli należy zgasić silnik, a następnie odłączyć przyłącza serwisowe.
 
3. UZUPEŁNIANIE CZYNNIKA CHŁODZĄCEGO a) Przygotować zestaw zgodnie z pkt. 1. b) Podłączyć przyłącza serwisowe do układu klimatyzacji. c) Uruchomić silnik, poczekać aż osiągnie temperaturę roboczą i włączyć klimatyzację. d) Podłączyć źródło czynnika do żółtego przewodu e) Otworzyć niebieski zawór UWAGA: nie otwierać czerwonego zaworu podczas operacji napełniania! Po uzupełnieniu czynnika należy zamknąć niebieski zawór, zgasić silnik i odłączyć przyłącza serwisowe.
 
4. USUWANIE CZYNNIKA CHŁODZĄCEGO a) Przygotować zestaw zgodnie z pkt. 1. b) Podłączyć przyłącza serwisowe do układu klimatyzacji. c) Podłączyć urządzenie zasysające do żółtego przewodu d) Otworzyć niebieski oraz czerwony zawór Po zakończeniu procesu zamknąć czerwony i niebieski zawór, a następnie odłączyć przyłącza serwisowe.

Szybkozłączki do zestawu - kliknij tutaj*

Poleć produkt

:
:
: