KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 42-210Nm 1/2'+ NASADKI DO KÓŁ

GM-Tools
Indeks:M53580+M58270
2.400000 kg
145,00 zł
Brutto
Towar czasowo niedostępny


Przedmiotem oferty jest klucz dynamometryczny 1/2' z kompletem 3 nasadek do alufelg.
Klucz dynamometryczny jest precyzyjnym instrumentem pomiarowym momentu siły. Służy do skręcania części złącznych gwintowanych tak, aby moment połączenia był znany i odpowiedni do rodzaju materiału i wytrzymałości śruby i nakrętki. Klucz składa się z głowicy z kwadratowym trzpieniem i ramienia przenoszącego siłę. Głowica służy do mocowania nasadek sześciokątnych.

Sposób użycia:
Wybrać odpowiednią skalę Nm lub in-lbs. Odkręcić do oporu śrubę blokującą umieszczoną na końcu pokrętła mikrometrycznego.Pokrętło mikrometryczne ustawić tak, aby „0” na skali pokrętła pokryło się z pionową linią na ramieniu klucza.Pokrętło mikrometryczne obracać zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, do momentu ustawienia żądanego momentu obrotowego. Żądany moment obrotowy jest ustawiony w momencie, gdy podziałka na pokrętle mikrometrycznym będzie się pokrywała z pionową linią na ramieniu klucza.Następnie należy zakręcić do oporu śrubę blokującą oraz ustawić odpowiedni kierunek obrotu grzechotki, po tym klucz jest gotowy do użytku.Na wypust klucza należy nałożyć odpowiednią nasadkę. Podczas dokręcania osiągnięcie ustawionego momentu jest sygnalizowane kliknięciem klucza. W przypadku usłyszenia lub wyczucia kliknięcia należy zaprzestać dokręcania.
Zawartość opakowania:Klucz dynamometryczny, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

Nasadki do alufelg:
W skład zestawu wchodzą trzy nasadki udarowe w rozmiarach 17, 19 i 21mm, wykonane zostały z wysokogatunkowej stali chromowo-molibdenowej charakteryzującej się bardzo wysoką odpornością na zrywanie oraz na uszkodzenia mechaniczne. Przystosowane do pracy z kluczem udarowym 1/2”.Każda nasadka posiada otoczkę z tworzywa sztucznego która chroni alufelgę przed zarysowaniami, co jest częstym przypadkiem podczas stosowanie tradycyjnych nasadek.

-wykonane z wysoko gatunkowej stali chromowo-molibdenowej
-przystosowane do pracy z kluczem udarowym 1/2"
-wysokość nasadki 78mm
-otoczka nasadki z tworzywa sztucznego – uniemożliwia zarysowanie alufelgi

M53580+M58270
M53580+M58270

Specyficzne kody