MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU TESTER CZUJNIK GL-6s+

PRODIG-TECH
Indeks:GL-6s+
0.200000 kg
196,00 zł
Brutto
Towar czasowo niedostępny


MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU TESTER CZUJNIK GL-6s+
GL-6s+


Przedmiotem oferty jest miernik do pomiarów grubości lakieru na samochodowych blachach stalowych i aluminiowych. Posiada funkcję ASYSTENT POMIARU® z diodą LED, obudowę o nowoczesnych, opływowych kształtach oraz dodatkowo funkcję pomiaru względem punktu odniesienia.

Funkcja ASYSTENT POMIARU® LED podpowiada oceniającemu samochód czy miał on naprawy blacharsko-lakiernicze.

Gdy funkcja jest włączona, miernik sygnalizuje za pomocą diody LED o stanie blacharki:

– dioda nie świeci – lakier prawidłowy;
– dioda pulsuje – druga warstwa lakieru;
– dioda świeci w sposób ciągły – szpachla lub więcej warstw lakieru;

Należy zaznaczyć, że funkcja ASYSTENT ma jedynie pomóc w interpretacji pomiarów, nie może ona być podstawą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy samochód miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Niemniej jednak dużo osób dokonujących ocen samochodów nie wie tak naprawdę co dana grubość lakieru oznacza, dlatego powyższa funkcja ma w tym pomóc.

Jeśli większość elementów ma na sobie 80-150 mikronów lakieru, a jeden lub kilka mają dwa lub trzy razy tyle, to pewne, że w tym miejscu działał lakiernik. Taka sytuacja wystąpi zawsze, gdy element trzeba było prostować.

Pomiar względem punktu odniesienia:

Za pomocą tej funkcji możemy wykonywać pomiary względem wybranego punktu. Funkcja jest przydatna podczas porównywania kilku badanych miejsc w samochodzie. Dla przykładu, dokonujemy wyboru punktu odniesienia na lewych przednich drzwiach, a następnie dokonujemy pomiarów na innych częściach samochodu. W ten sposób, dokonując pomiaru np. na dachu otrzymujemy wynik -10um, co oznacza, że dach ma warstwę lakieru cieńszą o 10um od lewych przednich drzwi. Punkt odniesienia nie ulega skasowaniu po wyłączeniu miernika.

Ponadto funkcja ta służy do programowania innej odmiany blachy (inne metale). Podczas ustawiania punktu odniesienia wystarczy wykonać to na czystej blasze i od tej pory po wyborze materiału jako “Pkt odn” będziemy mogli dokonywać pomiarów właśnie na takiej blasze.

Pomiar i wszystkie funkcje przedstawiane są na wyświetlaczu LCD. Rozdzielczość pomiaru wynosi 10µm lub 1µm (możliwość ustawienia w MENU) a zakres pomiarowy od 0µm do 2100µm. Miernik posiada funkcję zerowania (kalibracja) – płytka do zerowania jest w komplecie. Obsługa miernika jest bardzo intuicyjna. Urządzenie jest w całości wyprodukowane w Polsce.

LIFTING 2017: wysokiej jakości nowa poprawiona obudowa, zasilanie 2 x bateria alkaliczna AAA (od 20 lutego 2017), nowe czytelne MENU, nowy algorytm pomiarowy, w GL-6s+ nowa sonda, wbudowano dodatkowo język angielski.

Podstawowe cechy przyrządu:

-rodzaj sondy pomiarowej:– GL-6s+: sonda na przewodzie;
-pomiar na blachach stalowych, stalowych ocynkowanych i aluminiowych oraz możliwość dostosowania do innych (jak np. miedź);
-rozdzielczość pomiaru: 10µm lub 1µm – wybór w MENU;
-zakres pomiaru (grubość lakieru): 0µm do 2000µm;
-funkcja ASYSTENT POMIARU® z diodą LED;
-pomiar względem punktu odniesienia;
-możliwość dostosowania do innych materiałów (np. do miedzi);
-kalibracja miernika – płytka do zerowania (kalibracji) jest w zestawie;
-podświetlanie wyświetlacza LCD;
-automatyczne wyłączenie miernika po dłuższej bezczynności;
-klawiatura poliwęglanowa;
-zasilanie: 2 x bateria alkaliczna AAA(w zestawie)
-w zestawie firmowe ETUI;
-2 języki: polski, angielski;
-gwarancja 24 miesięce.

UWAGA! Podświetlanie wyświetlacza LCD może mieć inny kolor, najczęściej stosowane są wyświetlacze z białym podświetlaniem i czarnymi znakami.

GL-6s+
GL-6s+

Specyficzne kody