PUNKTAK AUTOMATYCZNY DO METALU, REGULOWANY

18,50 zł Brutto
YATO
Indeks: YT-47161
0.1 kg
na zamówienie 1-3 dni

PUNKTAK AUTOMATYCZNY DO METALU, REGULOWANY

Długość [mm]: 140
Materiał: ABS, aluminium, stal hartowana
Przeznaczenie: Do zaznaczania punktów przed rozpoczęciem wiercenia. Używanie punktaka minimalizuje efekt tzw. pływania wiertła.
Wykończenie: korpus aluminiowy moletowany

Punktaki przeznaczone są do szybkiego , precyzyjnego zaznaczania punktów na powierzchni obrabianego materiału np. drewna , metalu lub tworzywa sztucznego. Najczęściej używane do oznaczenia punktu przed rozpoczęciem wiercenia. Tzw. punktowanie ułatwia rozpoczęcie wiercenia , ograniczając niekorzystny efekt przesuwania się wiertła po powierzchni materiału .
Zaznaczenie powstaje w wyniku uderzenia ostrego końca punktaka w materiał. Tradycyjna metoda punktowania wymaga użycia młotka . Prezentowane punktaki automatyczne, znakują materiał dzięki zastosowaniu silnej wewnętrznej sprężyny poruszającej stalową, hartowaną iglice . Eliminują zatem, konieczność noszenia ciężkiego młotka.
Punktak nie wymaga naciągania sprężyny -odbywa się to w sposób automatyczny. Bezpośrednio po dociśnięciu iglicy do materiału i uderzeniu, możemy powtórzyć czynność, zaznaczając kolejny punkt.
Punktak posiada regulacje siły uderzenia wykorzystywaną w celu optymalnego dopasowania do twardości znaczonego materiału.

Przeznaczenie / zastosowanie
Do zaznaczania punktów przed rozpoczęciem wiercenia. Używanie punktaka minimalizuje efekt tzw. pływania wiertła.

Sposób użycia
Przystawić punktak ostrym końcem do znaczonego materiału. Docisnąć silnie ręką , iglica uderzając zaznaczy trwale punkt na materiale. Punktak nie wymaga naciągania sprężyny -odbywa się to w sposób automatyczny. Bezpośrednio po dociśnięciu iglicy do materiału i uderzeniu, możemy powtórzyć czynność, zaznaczając kolejny punkt.